Redaktorův názor na Far Cry Primal


Toto není plnohodnotná recenze hry, těch je spoustu na jiných serverech a jelikož mám PC verzi, tak recenze byly dříve, než jsem vůbec hru dostal do rukou.

DĚNÍ OKOLO HRY

Určitě si říkáte, proč tento článek vydávám až po měsíci…inu, pravda je taková, že jsem stále věřil, že Ubisoft oznámí nějaké DLCčka, případně s nějakým patchem přidá do hry editor, který si žádá tolik hráčů. Bohužel, nic z toho se zatím nestalo a pomalu přestávám věřit, že vůbec ještě něco pro Far Cry Primal vyjde.
Což je opravdu smutné, jelikož většina hráčů se shoduje, že Primal je možná nejlepším Far Cry vůbec (Pro mě je stále nejlepší FC1). A vůbec se jim nedivím. Vždyť která jiná hra nabízí pravěk v otevřeném světě? Zbraně typu oštěp nebo palice? V minulých dílech sběr rostlin a kůží nedával moc smysl…proč si musím ulovit Nosorožce, abych si vyrobil malou peněženku? Inu, ve Far Cry Primal budete lovit také, ale nyní už to dává větší smysl – chcete specialistovi vylepšit chatrč? Tak na to musíte sehnat suroviny. Chcete nést více oštěpů? Tak to samé, nemůžete si prostě zajít do obchodu.

Ubisoft se vydal s Far Cry Primal jinou cestou, zkusil něco nového a opravdu se mu to povedlo. Skvělé prostředí, dobrý, i když trochu krátký, příběh, zajímavé postavy, zvířata jako dopravní prostředek… Dokonce si Ubisoft dal záležet i na jazyku a nechal tedy vytvořit jazyk, kterým se pravděpodobně mohlo mluvit v obě přes 12 000 lety. Když investoval peníze do jazyka, tak proč neimplementoval i editor? Resp. Primal běží na stejnem enginu, jako Far Cry 4, jenom je mírně vylepšen a tedy úprava editoru a import objektů by nemělo být nějak náročné. Primal je víc, než jen evoluce Far Cry 4! Je to úplně odlišná hra, která si ale zachovává prvky z předchozích dvou dílů.

Další věcí je, že Ubisoft úplně odříznul Primal od hry pro více hráčů. Primal nenabízí ani multiplayer, ani kooperaci. Odůvodněním bylo to, že se chcou zaměřit čistě na singleplayerovou část. Osobně si myslím, že si jsou vědomi, že mají problémy s online službami a u Far Cry Primal nepočítali s nějakou delší podporou a tak prvky pro více hráčů úplně odebrali, ať jim to nezatěžuje servery a nemusí řešit problémy s online hraním spojené, jelikož od Far Cry 3 byl multiplayer skoro mrtvý a hrálo ho pouze pár stovek lidí a tak asi došli k závěru, že tentokrát to nemá cenu. Holt, toto je určitě stálo nějaké prodeje, které k 5. Březnu 2016 byly 1.61 miliónů prodaných kusů celosvětově, kdy výrazný náskok měla verze na PS4, kterých se prodalo přes 1 milión, na PC poté cca 40 000 kopií. Na finální výsledky je zatím brzo a ještě ani nejsou dostupné, tak snad se celkově v prvním roce prodá aspoň 7 miliónů kusů. 

Ubisoft nevyužil potenciál té hry, když hráčům odepřel editor a online hraní

SAMOTNÁ HRA

Tak a teď k samotné hře. Ve zkratce napsáno, hra se mi opravdu líbí, nabízí skvělé prostředí (to oranžové nasvícení je luxusní!), Oros je opravdu rozmanitý a nabízí mnoho úchvatných lokací. Příběh jsem dohrál na Experta za nějakých 25 hodin, ale to hlavně proto, že jsem zezačátku odehrál jenom pár misí a pak jsem se věnoval vylepšování zbraní, zdraví a chatrčí + jsem jenom tak prozkoumával Oros. Tipnul bych si, že singleplayer se dá na tuto obtížnost dohrát i za 10 hodin. Záleží podle vašeho stylu hraní.

Ale krátká kampaň není problémem, vedlejší mise jsou rozmanité. Ano, hodně se opakují, většinou to jsou úkoly typu „zabij zvíře“, „zachraň zajatce“, „zabij nepřátelé a vypal jejich kemp „, ale díky rozmanitosti a živoucímu Orosu každý ten úkol nabízí novou atmosféru a vůbec mi nevadilo, že mise jsou si tak podobné. Hledání sběratelských předmětů a řešení maleb, kdy podle nákresu musíte najít tajnou skrýš vzácných surovin, přidá dalších pár desítek hodin. Mám odehraných 46 hodin a ve hře mám postup 74%. 
Co se týče postav, tak ty jsou zajímavé, ale opět mají málo prostoru a jejich příběh by se dal prodloužit. Nejzajímavější postavou je Urki, u jeho misí se nejednou zasmějete.

Suma sumárum, Primal hodnotím číslem 9/10 a je to druhé nejlepší Far Cry hned po prvním díle.

Myslíte, že Ubisoft ještě vydá nějaké DLCčka na Far Cry Primal? Nebo ho úplně odřízne?

Super nápad, který Ubisoft, bohužel, zabil dříve, než měl.


O BackPa

Jsem fanoušek herní série Far Cry již od prvního dílu. Stále si stojím za tím, že nejlepší multiplayer má první díl! Jsem také vlastníkem a hlavním redaktorem tohoto webu. V případě nějakého dotazu mě můžete kontaktovat emailem na backpa@far-cry.cz

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *