Oprava nefunkční kooperace ve Far Cry 4


Pokuď patříte mezi skupinu těch, kterým ve far cry 4 nefunguje kooperace a tedy pokus o připojení, ke kamarádovi na Uplay, skončí hláškou „Do hry se nelze připojit“, možná vám tento návod pomůže kooperaci zprovoznit.

Pravděpodobně se s nefunkčností setkají pouze ti, co používají router a nejsou tedy napřímo připojeni kabelem od antény. Pokuď používáte router, tak postupujte následovně:

 1. Přihlašte se do administrace routeru. Většina routeru používá IP adresu 192.168.1.1. Popř. na většině routerů bývá zespodu napsaná, jaká IP se používá pro přístup do administrace. Přinejhorším se ta IP dá zjistit na internetu.
 2. Vyhledejte si položku „Forwarding“ (Přesměrování) a z nabídky vyberte „Virtual Servers“ (Virtuální servery). Názvy se můžou lišit dle značky zařízení.
 3. Klikněte na „Add new“ (Přidat nový)
 4. Do „Service port“ zadejte port: 13000. Do „IP Address“ zadejte lokální adresu vašeho PC. Kolonku „Protocol“ nechte na „All“ a „Status“ na Enabled. Poté klikněte na „Save“ (Uložit, Potvrdit, Přidat…) Názvy se můžou lišit dle značky zařízení.
 5. Poté předchozí bod opakujte pro všechny následující porty: 14000, 14008, 9000, 10009.
 6. Pro zprovoznění soukromé kooperace na uživatelských mapách přesměrujte tyto porty : 50769, 9000, 9103 a 59823.
 7. V případě, že Váš router umožňuje nastavení portů od-do nějaké hodnoty, tak si v něm jednoduše nastavte porty stylem „100-65000“. Tedy místo toho, abyste zadávali všechny porty zvlášť, tak jenom za počáteční port dejte „-“ a napište koncový port, který chcete přeměrovávat.
 8. Toto je vše.

Pokuď nemáte nastavenou lokální adresu počítače (tu router přiděluje automaticky sám, ale může se občas měnit, což znefunkční forwarding) a nevíte jak ji nastavit, tak pokračujte následovně:

 1. Otevřte si „Centrum síťových připojení“ – Klikněte na ikonku Wi-Fi nebo sítě vpravo v dolní liště, pravým myšítkem a vyberte tuto položku.
 2. Poté klikněte na „Změnit nastavení adaptéru“. Zobrazí se vám dostupné adaptéry, vyberte ten, který používáte pro připojení k internetu.
 3. Klikněte na něj pravým myšítkem a zvolte „Vlastnosti“.
 4. Zde vyberte „Protokol IP verze (TCP/IPv4)“ a klikněte na tlačítko „Vlastnosti„.
 5. Poté vyberte „Použít následující IP adresu:„. Do políčka „IP adresa“ zadejte 192.168.1.XXX. Ty 3 x nahraďte číslem z rozsahu 2-255. Např. 132. „Maska podsítě“ se vyplní sama po klinutí – 255.255.255.0. Pro výchozí bránu nastavte IP vašeho routeru, zde tedy „192.168.1.1“. Do „Upřednostňovaný server DNS“ vyplňte DNS, které vaše připojení používá. DNS najdete většinou na úvodní stránce v administraci routeru.
 6. Po dokončení klikněte na OK a poté na Zavřít. Toť vše.

Pokuď vám ani po tomto nepojede kooperace, asi nemáte veřejnou IP adresu a musíte se na ní zeptat vašeho poskytovatele internetového připojení. Každý slušný poskytovatel nabízí veřejnou IP zdarma.

[Celkem: 7    Průměr: 3.4/5]

O BackPa

Jsem fanoušek herní série Far Cry již od prvního dílu. Stále si stojím za tím, že nejlepší multiplayer má první díl! Jsem také vlastníkem a hlavním redaktorem tohoto webu. V případě nějakého dotazu mě můžete kontaktovat emailem na backpa@far-cry.cz


Leave a comment

4 zamyšlení nad “Oprava nefunkční kooperace ve Far Cry 4