Můj názor na Far Cry 4

Můj názor na Far Cry 4 | 22.11.2014 | BackPa


 • Jelikož recenzí je všude dost a většina už to má stejně dohráno, tak napíšu ve zkratce, jaké dojmy na mě hra udělala, co mi vadilo a naopak co se mi na Far Cry 4 líbilo.
 • OBSAHUJE SPOILERY

 • Nejdříve začnu tím pozitivním. Co se týče provedení Kyratu, tak to se mi opravdu moc líbí. Všude to žije, člověk se nenudí. Rychlé cestování jsem skoro nepoužil, nebyl důvod, když co chvíli na mě čekal nějaký úkol, např. se mi líbily Záchrana civilistů ze zajetí Pagan Minovými vojáky, ochrana Kyraťanů před útokem zvířat, stanoviště, získávání Zvonic a mnoho mnoho dalšího. Popř. lov zvěře na výrobu sumek a pouzder. O vedlejších aktivitách na Kyratu je článek "zde".

 • Většinou jsem chodil pěšky, a když ne, tak nejpouživanějším dopravním prostředkem byla Helikoptérka, naopak Slona jsem moc často nepoužil, ale rozhodně se hodí, když nechcete plýtvat municí nebo musíte ulovit nějaké nebezpečné zvíře jako např. Nosorožce, jelikož když sedíte na Slonovi, Nosorožec na Vás neútočí a můžete si ho v klídku a pohodě sundat Kuší. Musel jsem se mít stále na pozoru, jelikož útoky zvířat, hlavně Orlů, byly na denním pořádku a kolikrát jsem zachránil rukojmí, ale než jsem se k němu dostal, tak ho zabil Medvěd, Lehvart nebo jiné zvíře, to samé hlídky Royal Army po cestách, lesích. Mise v zasněžených Himalájích jsem si zamiloval.

  Moje dojmy z Far Cry 4

  Ve Far Cry 4 se opravdu oplatí poslouchat, o čem vojáci kolem Vám mluví, třeba při útěku z Himalajského vězení jsem díky toho šel do té věže, kde byly zbraně. Jinak bych se tam vůbec nevydal, šel bych bokem. Délku kampaně hodnotím jako dobrou, dohrál jsem ji (s pár vedlejšími misemi) za 17 hodin. Ale klidně mohla být i delší, viz zápory.
  Kladně hodnotím i přítomnost šerpů na Kyratu, kdy jsem nemusel pokaždé, co jsem chtěl náboje, nebo něco prodat, cestovat na nějaké stanoviště, ale všechno jsem si vyřídil díky šerpovi.

  Moje dojmy z Far Cry 4


  Grafická stránka hry je skvělá, detaily, paprsky, mlha, prostě toto se Ubisoftu povedlo, i optimalizace je dobrá.

 • Nelíbí se mi to umělé omezování vzletové výšky Gyrokoptéry, kdy se mi často stávalo, že i když jsem letěl ve stále stejn= výšce, ale blížil jsem se k nějakému kopci, tak mi začala houkat, abych snížil výšku. Díky tomu se často musely oblítat kopce, které by šly v pohodě přeletět (viz ten za Ajayovým domem). Chápu, že tvůrci chtěli, ať je hra co nejdelší, ale toto si mohli odpustit, když už nemůžeme volně do Vysokých Himalájí.
 • Mězi další věci, které se mi nelíbily patří např. ty mise, kde je Ajay zdrogovaný, jmenovitě např. tam mise s Yumou v tom dole. Ta poslední část mě dokázala pořádně namíchnout (hraju na nejtěžšší obtížnost). Taková mise nemá ve Far Cry 4 dělat, Yuma si zasloužila lepší konec.

  A tím se dostáváme k další položce na mém seznamu "Nelíbí se mi", na mysli mám práce s postavami, kdy všechny hlavní postavy (kromě Amity a Sabala) byly ve hře všehovšudy ukázany pouze 2x - poprvé při představení, podruhé při jejich smrti. Toto se mi rozhodně nelíbilo, třeba taková Yuma a Noore by si zasloužily více místa v příběhu. Paul DePleur Harmon mohl mít lepší konec, resp. mohla tam být nějaká mise navíc (třeba s pokusem Roayal Army o jeho záchranu, nebo cokoliv).

  Moje dojmy z Far Cry 4

 • Opravdu jsem se těšil na kooperaci.... No a .... a kooperace moje očekávání splnila. Sice je smutné, že lze hrát pouze ve dvou hráčích, takový tým 4-8 lidí by byl mnohem lepší a daly by se pořádat různé soutěže mezi kamarády, ale jelikož je přístupný celý Kyrat, tak nuda v kooperativní hře nenastane. V single playeru jsem Slony moc nepoužíval, ale v kooperaci to je jiná. Navíc se daj využit i místo lodí, jelikož umějí plavat.

  Moje dojmy z Far Cry 4

 • Recenze multiplayeru Far Cry 4 - Bitvy o Kyrat je "zde"

 • Nějaká videa ze hry mám i na svém YouTube kanálu Linka
 • Bohužel FC 4 sráží chyby multiplayeru (migrace, málo hráčů,...), kooperace pouze pro 2 hráče a pár těch chyb popsaných výše. Čistě SP bych hodnotil 9/10.
 • Moje celkové hodnocení hry je následující:

  Moje hodnocení Far Cry 4

 • Počet zobrazení: 5399.

  
  

  VYHLEDÁVÁNÍ NA WEBU

  Web s informacemi o herní sérii Far Cry – Far-Cry.cz
  TOPlist
  počítadlo.abz.cz

  Web zaměřený na herní sérii Far Cry, aktuálně na Far Cry 4, včetně návodů. Autorem je BackPa.

  Odkazy: www.farcry3.cz; www.farcry2.cz; www.farcry.cz; Modifikace FC; Farcryrozhled
  Další weby s tématikou Far Cry 4 : FARCRYS.CZ
  Oficiální stránka v EN jazyce: farcry4.com
  Ostatní weby: Modtut.net

  Locations of Site Visitors
   Google+
    FaceBook
   Twitter
   YouTube
  E-mail
  Pokuď máte zájem, přidejte se do skupiny na Facebooku - Far Cry 4 CZ/SK. Najdete tam obsah, který na webu není, např. screeny, nějaké krátké útržky informací, které nejsou na článek atd. Díky.