Instalace FC1 na 64bit Windows 7, Windows 8 a Windows 10


Pokuď chcete nainstalovat Far Cry 1 na 64bit systémy Windows, musíte si sehnat anglickou verzi hry. Ta již půjde nainstalovat normálně. Během instalace musíte odznačit instalaci DX9 a Readeru. Češtinu si poté můžete stáhnout přímo z tohoto webu : ČEŠTINA. Česká verze Far Cry 1 by měla jít nainstalovat na 32bit verze Windows 8 a Windows 7 bez problému.

 


 

JAK NAINSTALOVAT FAR CRY NA 64BIT WINDOWS #2

Pokuď se Vám nepovede sehnat anglická verze Far Cry 1, tak musíte postupovat podle tohoto, o něco složitějšího, návodu:

 1. Spusťte si příkazovou řádku – Zmáčkněte klávesy Win+R, do otevřeného okna zadejte „cmd“ a odentrujte. Klávesa Win je ta vlevo dole vedle Ctrl s ikonou Windows!

 2. Poté si zjistěte, jaké písmeno je přiřazeno vaší DVD mechanice – To zjistíte, když si otevřete Tento počítač a podíváte se, které písmenko je v závorce u vaší mechaniky. U mě je to (H:).

 3. Do příkazové řádky nyní napište příkaz „H:“ (bez uvozovek) a odentrujte. Nyní se Vám jako vychozí nastaví právě mechanika.

 4. Teď napište „setup32.exe /a“ a odentrujte. Spustí se Vám bezpečnostní okno, to jenom potvrďte stiskem „OK“ a následně se spustí instalační průvodce.

 5. V něm klikněte na další a vyberte, kam chcete Far Cry 1 instalovat. Doporučuji provést instalaci na disk „C„, jelikož pod Windows 7 a výše se objevuje bug, kdy nemůžete hrát multiplayer, pokuď nemáte Far Cry právě na tomto disku. Já instaluji do složky „C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Crytek\Far Cry„. V instalaci budete pokračovat stiskem „Instalovat„.

 6. Nyní instalator jako by zamrznul, ale vše probíhá jak má. To si ověříte i tím, že Vám začne hučet mechanika, jak se tam to DVD otáčí. Po cca 3řech minutách se instalace ukončí.

 7. Pro dokončení instalace klikněte na „Dokončit„.

 8. Nyní si stáhněte tento „patch 1.4 Cumulative“ a nainstalujte jej do stejné složky, kde máte Far Cry.

 9. Nyní musíte do složky Bin32, kterou najdete ve složce, kde máte Far Cry nainstalováno ( C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Crytek\Far Cry\) zkopírovat soubor FarCry.exe z DVD. Já doporučuji si stáhnout tento upravený soubor „ Far Cry 1 no CD„, díky kterému nemusíte mít DVD v mechanice při každém spuštění Far Cry.

 10. Nyní si ze složky Far Cry zkopírujte soubor „system.cfg“ např. na plochu, otevřte jej a vyhledejte řádek „g_language = „english“ “ a přepište jej na „g_language = „czech“ „, čímž docílíte, že se Vám Far Cry spustí v češtině. Poté soubor zkopírujte zpět do složky Far Cry. Mě se pod Windows 10 64bit Far Cry spouští česky i bez této úpravy. DVD je originál CZ verze od Playman.

 11. Při spuštění Vám pravděpodobně vyskočí tabulky s informací, že v PC chybí knihovny MSVCR71.dll a MSVCP71.dll. Ty si stáhněte zde: „ Far Cry MSVCR71.dll a MSVCP71.dll“ a následně zkopírujte do složky C:/Windows/SysWOW64/.

 12.  Nyní si vytvořte zástupce souboru FarCry.exe na ploše, ať nemusíte při každém spuštění lozit do Program Files.

 13. Pokuď jste vše udělali správně, hru již můžete normálně spustit. Při prvním spuštění se Vám zobrazí průvodce nastavením. Ten jenom odklikejte a porveďte nastavení grafiky až přímo ve hře.

*Tento návod je vytvořen pro Windows 10 64bit, ale měl by bezproblémově fungovat i na starších 64bitových Windows! Je důležité mít hru nainstalovanou na disku s Windows – C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Crytek\Far Cry\, jinak Vám pravděpodobně nepůjde multiplayer!
Já doporučuji si sehnat anglickou verzi Far Cry a češtinu stáhnout z tohoto webu, jelikož při té instalaci přes příkazový řádek Vám nemusí fungovat multiplayer i když Far Cry nainstalujete do adresáře výše..

[Celkem: 10    Průměr: 4.2/5]

O BackPa

Jsem fanoušek herní série Far Cry již od prvního dílu. Stále si stojím za tím, že nejlepší multiplayer má první díl! Jsem také vlastníkem a hlavním redaktorem tohoto webu. V případě nějakého dotazu mě můžete kontaktovat emailem na backpa@far-cry.cz


Leave a comment

18 zamyšlení nad “Instalace FC1 na 64bit Windows 7, Windows 8 a Windows 10