Instalace FC1 na 64bit Windows 7, Windows 8 a Windows 10


Pokuď chcete nainstalovat Far Cry 1 na 64bit systémy Windows, musíte si sehnat anglickou verzi hry. Ta již půjde nainstalovat normálně. Během instalace musíte odznačit instalaci DX9 a Readeru. Češtinu si poté můžete stáhnout přímo z tohoto webu : ČEŠTINA. Česká verze Far Cry 1 by měla jít nainstalovat na 32bit verze Windows 8 a Windows 7 bez problému.

 


 

JAK NAINSTALOVAT FAR CRY NA 64BIT WINDOWS #2

Pokuď se Vám nepovede sehnat anglická verze Far Cry 1, tak musíte postupovat podle tohoto, o něco složitějšího, návodu:

 1. Spusťte si příkazovou řádku – Zmáčkněte klávesy Win+R, do otevřeného okna zadejte „cmd“ a odentrujte. Klávesa Win je ta vlevo dole vedle Ctrl s ikonou Windows!


 2. Poté si zjistěte, jaké písmeno je přiřazeno vaší DVD mechanice – To zjistíte, když si otevřete Tento počítač a podíváte se, které písmenko je v závorce u vaší mechaniky. U mě je to (H:).


 3. Do příkazové řádky nyní napište příkaz „H:“ (bez uvozovek) a odentrujte. Nyní se Vám jako vychozí nastaví právě mechanika.

 4. Teď napište „setup32.exe /a“ a odentrujte. Spustí se Vám bezpečnostní okno, to jenom potvrďte stiskem „OK“ a následně se spustí instalační průvodce.

 5. V něm klikněte na další a vyberte, kam chcete Far Cry 1 instalovat. Doporučuji provést instalaci na disk „C„, jelikož pod Windows 7 a výše se objevuje bug, kdy nemůžete hrát multiplayer, pokuď nemáte Far Cry právě na tomto disku. Já instaluji do složky „C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Crytek\Far Cry„. V instalaci budete pokračovat stiskem „Instalovat„.


 6. Nyní instalator jako by zamrznul, ale vše probíhá jak má. To si ověříte i tím, že Vám začne hučet mechanika, jak se tam to DVD otáčí. Po cca 3řech minutách se instalace ukončí.

 7. Pro dokončení instalace klikněte na „Dokončit„.


 8. Nyní si stáhněte tento „patch 1.4 Cumulative“ a nainstalujte jej do stejné složky, kde máte Far Cry.

 9. Nyní musíte do složky Bin32, kterou najdete ve složce, kde máte Far Cry nainstalováno ( C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Crytek\Far Cry\) zkopírovat soubor FarCry.exe z DVD. Já doporučuji si stáhnout tento upravený soubor „ Far Cry 1 no CD„, díky kterému nemusíte mít DVD v mechanice při každém spuštění Far Cry.

 10. Nyní si ze složky Far Cry zkopírujte soubor „system.cfg“ např. na plochu, otevřte jej a vyhledejte řádek „g_language = „english“ “ a přepište jej na „g_language = „czech“ „, čímž docílíte, že se Vám Far Cry spustí v češtině. Poté soubor zkopírujte zpět do složky Far Cry. Mě se pod Windows 10 64bit Far Cry spouští česky i bez této úpravy. DVD je originál CZ verze od Playman.

 11. Při spuštění Vám pravděpodobně vyskočí tabulky s informací, že v PC chybí knihovny MSVCR71.dll a MSVCP71.dll. Ty si stáhněte zde: „ Far Cry MSVCR71.dll a MSVCP71.dll“ a následně zkopírujte do složky C:/Windows/SysWOW64/.

 12.  Nyní si vytvořte zástupce souboru FarCry.exe na ploše, ať nemusíte při každém spuštění lozit do Program Files.

 13. Pokuď jste vše udělali správně, hru již můžete normálně spustit. Při prvním spuštění se Vám zobrazí průvodce nastavením. Ten jenom odklikejte a porveďte nastavení grafiky až přímo ve hře.

*Tento návod je vytvořen pro Windows 10 64bit, ale měl by bezproblémově fungovat i na starších 64bitových Windows! Je důležité mít hru nainstalovanou na disku s Windows – C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Crytek\Far Cry\, jinak Vám pravděpodobně nepůjde multiplayer!
Já doporučuji si sehnat anglickou verzi Far Cry a češtinu stáhnout z tohoto webu, jelikož při té instalaci přes příkazový řádek Vám nemusí fungovat multiplayer i když Far Cry nainstalujete do adresáře výše..


O BackPa

Jsem fanoušek herní série Far Cry již od prvního dílu. Stále si stojím za tím, že nejlepší multiplayer má první díl! Jsem také vlastníkem a hlavním redaktorem tohoto webu. V případě nějakého dotazu mě můžete kontaktovat emailem na backpa@far-cry.cz

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

25 zamyšlení nad “Instalace FC1 na 64bit Windows 7, Windows 8 a Windows 10

 • Jirka

  Mám takový problém v samotné hře, nefunguje mi ukládání hry. Vždy když umřu tak musím začít uplně od začátku. Nevíte někdo co s tím?

 • Ninja

  Konečně to maká 😀
  9x sem to instaloval podle návodu zde i youtube a stále na Windows7 64bit Ultimate ERROR : error loading the default font from languages/fonts/default.xml.
  Vtip je na konec v tom, že jak ve Složce Bin32 tak i v hlavní Složce hry musí být v adresáři system.cfg změněno g_language = „english“ “ na „g_language = „czech“ pokaždé sem to uděla jen na jednom místě a to prostě nerozjedete 🙁
  Odzkoušeno dokonce i bez instalace patche 1.4 a hra funguje konečně bez otravného chybového hlášení 😀
  Tak snad to pomůže i Vám a přeju příjemnou pařbu 😉

 • .....

  Asi jdu pozde ale nasel jsem cestu jak obejit tenhle problem:
  ERROR : error loading the default font from languages/fonts/default.xml. You’re probably running the executable from the wrong working folder.

  Co udelate je FarCry.exe si date do bin32 foldru a spustite FarCry.cmd
  Jestli ten soubor nemate tak si jen vemte poznamkovej blok a napiste tam
  start Bin32\FarCry.exe %1 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %8 %9
  pak dejte ulozit jako a ulozte s konckovkou .cmd
  spustte to a melo by to jit.
  Kdyz to nejde tak si stahnete tenhle exe od BackPa
  http://far-cry.cz/soubory/FarCry.exe

 • Martin

  Dobrý den koupil jsem si Far Cry, hru jsem nainstaloval a při spuštění mi píše ERROR : error loading the default font from languages/fonts/default.xml. You’re probably running the executable from the wrong working folder. Prosím o radu

  • BackPa Autor příspěvku

   Zdravím:
   Otevřete si c:/Program Files/Ubisoft/Crytek/Far Cry/ a najděte soubor „system.cfg“ ten si otevřete v poznámkovém bloku a najděte si řádek s příkazem g_language= „english“ a přepište ho na g_language= „czech“. Poté uložte soubor zpět na disk a potvrďte přepsání souboru původního. Tím je problém vyřešen.

 • janmarinka

  Zdravím,mám windows 8.1 64-bit a všechny tutoriály ukazují na to když přepíšu system.cfg že se vyřeší problém s languages/fonts/defualt.xml ale nevyřešil se :/

  Mám staženou 64-bit verzi která má 81 liků a předtím šlo ale teď ?!
  Prosím pomoc 🙁

 • Marťas

  Konečně návod, po kterém se mi podařilo hru nainstalovat a spustit. Nastal mi však problém v samotné hře. Při hraní mi nefungují pohyby myši. Klávesy na klávesnici reagují bez problému, ale myš ve hře bez reakce, prostě nelze se otáčet a rozhlížet. V menu hry myš funguje. Zkoušel jsem i více myší a bez reakce. Neřešil někdo tento problém? Nevíte co s tím? Předem děkuji za radu.

  • BackPa Autor příspěvku

   Zdravím, tento problém je „vlastnosti“ patche 1.4. Musíte obnovit nastavení ovládání do výchozí podoby. Pak již myš fungovat bude a můžete si nastavit klávesy dle sebe.

 • redhrad

  Hi, tak abych to shrnul. Buď jsem mega lempl a nebo to na win7 nefunguje. Zkusil jsem kde co , ať s exačem stáhnutým s cd nebo z netu pořád nula od nuly pojde. Jediná změna když použiji ten z cd tak to samo nespadne, je to pořad černé jak když načítá, ale jak to od entruji nebo jinak potvrdím klávesou tak to spadne jen už bez eror hlášky. Škoda:(, ještě jednou dík .

  • BackPa Autor příspěvku

   Zdravím, postupujte stejně, jako v kroku 11. Ten .dll najdete přes google, stačí tam zadat „CrySystem.dll download“. Co jsem tak našel, tak ten soubor občas blokuje nějaký antivirus, takže můžete zkusit i vypnout antivirák a zkusit znovu nainstalovat Far Cry. Je možné, že už je i chybné instalační DVD, mě ze dvou funguje jenom jedno.

 • redhrad

  Hi, sedla na mě nostalgie a tak jsem použil tvůj návod. Vše ok, jen když spustím hru tak zčerná obrazovka jak při načítaní a po cca 5 s. vyskočí okno z „CrySystem.dll Loading failed:Uvedený modul nebyl nalezen.“
  Tak nevím? Poradíš něco?

  • Lukáš K.

   Ahoj,
   mám stejný problém udělal jsem vše dle návodu a hláška zní:
   CRITICAL ERROR: Error loading the default font from laungages/fonts/default.xml. You re probably running the executable from the wrong working folder.
   Poradíte?
   Díky.

   • BackPa Autor příspěvku

    Zdravím, otevřete si c:/Program Files/Ubisoft/Crytek/Far Cry/ a najděte soubor „system.cfg“ ten si otevřete v poznámkovém bloku a najděte si řádek s příkazem g_language= „english“ a přepište ho na g_language= „czech“. Poté uložte soubor zpět na disk a potvrďte přepsání souboru původního.

     • Richard

      Ahoj, mám stahnutou neknovejsi verzi, ve které by mělo byt již vše zakomppvano včetně patche 1.4 češtiny atd. Když jsem hru spustil poprvé, všechno bylo v pořádku a běžela, nastavil jsem si grafiku na max, ktomu aby změna proběhla, bylo nutné hru restartovat. Druhé zapnutí již obrazovka zcernala 10 minut se nehybala, takto jsem to zkusil ještě asi 3x, porad jen černo. Nechal jsem to tedy tak, a najednou po půl hodině cerne obrazovky se spustilo menu hry. Rikam si super, zacinam campan, a asi 1cm loadingu trval dalších 10 minut, když se na to tak koukam, rikam si to nemá cenu, když se mi nic nenacita, a zrovna když to už chci odstřelit taknse to posune o další cm. Nechápu co to je, to jsem jako stáhl hru na čekání nebo co, nerozumím tomu. Mám windows 8 a vše osoatni mi běží v pořádku. Zrovna tahle moje srdcovka nefunguje 🙁 nechám to načíst klidně ještě cely den, tak uvidím, PC moc nepoužívám mám ps4 ale far cryho si proste ještě musím zahrát 😔

      • BackPa Autor příspěvku

       Ahoj, to je buď stažená špatná verze nebo něco špatně ve Windows. Já vždy stáhnul anglickou verzi, přepsal soubory z anglických na české a hra vždy fungovala správně.