Reakce na častou otázku: Rozjedu Far Cry Primal?


Jelikož se to začíná stupňovat čím dál tím víc, rozhodl jsem se napsat článek, abych to už nemusel rozepisovat každému zvlášť.  Oficiální požadavky mám napsány v tomto článku. Pokuď tedy máte silnější komponenty, než jsou minimální, tak Far Cry Primal rozjedete.

Musíte pochopit, že to, že píšu web o Far Cry neznamená, že znám i výkony všech komponent na světě, které jsou  v počítačích, nebo noteboocích a tedy nemůžu Vám vždy říct, jestli Vám Far Cry Primal pojede na tom a tom notebooku nebo na tom a tom počítači. To si musíte zjistit sami a to následovně:

  1. Zjistěte si, co máte za procesor v PC nebo Notebooku. Procesory v noteboocích většinou bývají naddimenzované ke grafickým kartám a tedy výkon procesoru nemusíte většinou vůbec řešit. Zvláště, pokuď máte v notebooku nějaký 2 roky starý i5 nebo i7. Far Cry Primal by měl jet i na dvoujádrových CPU.
  2. Takže se přesuňte ke grafické kartě. Např. máte v PC MSI GTX 570 OC. Zde si vyhledejte, buď přes Google, nebo na Extrahardware.cz výkon vaší grafické karty ve hře, která je náročností podobná Primalu, např. Far Cry 4, Crysis 3 atd. Pokuď máte nějakou starší grafiku, viz třeba moje GTX 570, tak nemusíte narazit na žádný test, pokuď nehledáte správně.
  3. Takže si do Googlu zadáte např. „GTX 570 Crysis 3“. Vyjede vám spoustu výsledků, z níchž musíte vybrat nějaký správný. Musíte se dívat, jestli je to test standardní verze, nebo si ji recenzent přetaktoval atd. Jak zjistíte, někdy to je na dlouho a proto Vám to já hledat nebudu! Je mnoho možností, jak zjistit výkon vaší grafiky.
  4. A nebo pokuď jste hráli na vašem PC, notebooku hru, která měla podobné HW nároky, jako Far Cry Primal, tak ho rozjedete na 100%.
  5. Pokuď budete používat warez verzi (která je zatím v nedohlednu) a Primal vám nepojede, tak s tím já také nic neudělám. Po vydání zde bude sekce, ve které budou známé chyby a možná řešení pro legální verzi. Budete si tedy hru muset buď koupit, nebo zjistit příčinu toho, proč Vám nejede, sami. Může to být mnoha faktory.

Ve zkratce znovu zopakuji, pokuď máte výkonnější komponenty, než jsou minimální uvedené, tak s Far Cry Primal nebudete mít problém, pokuď nižší, pravděpodobně ho nerozjedete. Pokuď nevíte a nehráli jste na něm žádnou hru, která má nároky podobné Primalu, tak postupujte podle návodu výše.

Předobjednat si Far Cry Primal můžete „zde„.


O BackPa

Jsem fanoušek herní série Far Cry již od prvního dílu. Stále si stojím za tím, že nejlepší multiplayer má první díl! Jsem také vlastníkem a hlavním redaktorem tohoto webu. V případě nějakého dotazu mě můžete kontaktovat emailem na backpa@far-cry.cz

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *