První gameplay záběry


Před malou chvíli se začaly objevovat první gameplay záběry z Far Cry Primal a jak vidno, ochočit si budeme moct hned několik různých zvířat. Předobjednávat můžete např „zde„.


 

Gameplay pochází z alfa verze Far Cry Primal a tedy nějaké maličkosti ještě určitě vylepší (jako bugy,pohyby, optimalizaci…). Ale již teď se z nich dá dozvědět spoustu nových informací. Stanoviště zůstala, jenom jsou převlečena do pravěkého vzhledu. Ze zbraní jsme zatím viděli pouze oštěpy, luk (vystřelené šípy a hozené oštěpy můžete opět posbírat), kyj a včelí granát. 

Oštěp půjde používat dvěma způsoby – buď jím můžete protivníka ubodat, nebo po něm oštěp hodit. Kyj si poté můžete od ohniště zapálit, samozřejmě s ním půjdou zapálit jiné věci (keře, chýše, nepřátelé…). Dále Takkar přebral schopnosti Lovců z Far Cry 4 a umí tedy zkrotit divoká zvířata, která si poté můžete přivolat na pomoc. Pokuď chcete zkrotit nějaké zvíře, musíte jej nejprve nalákat na návnadu (nakrmit, čímž si částečně získáte jeho důvěru), poté se k němu bezpečně přiblížit a spoléhat, že se nechá ochočit. Potěší i možnost vyléčit těžce zraněného zvířecího přítele nebo možnost si zvíře pohladit. Osedlat pak můžete jak Mamuta, tak Šavlozubého tygra.  Z Far Cry 4 zůstal i hák, pomocí kterého můžete šplhat na různá skaliska, na která byste se jinak nevyškrábali a sběratelské rostliny, ze kterých si vyrábíte např. léky. Zvonice byly nahrazeny táboráky. Dále se z videí potvrdilo i to, že budeme moct ovládat Sovu (můžete ji využít i k zvýraznění nepřátel – Hunter Vision, víceméně nahrazuje fotoaparát z předchozích dílů) a vysílat ji útočit na nepřátelé (buď je napadne nebo na ně může shazovat ohnivé bomby) nebo pomocí ní prozkoumávat Oros. Jeden z vedlejších úkolů je i hledání jeskynních maleb. 


Pokuď Vám video nejde přehrát, najdete jej „zde„.

 Pokuď Vám video nejde přehrát, najdete jej „zde„. 

Pokuď Vám video nejde přehrát, najdete jej „zde„.

ANKETA


O BackPa

Jsem fanoušek herní série Far Cry již od prvního dílu. Stále si stojím za tím, že nejlepší multiplayer má první díl! Jsem také vlastníkem a hlavním redaktorem tohoto webu. V případě nějakého dotazu mě můžete kontaktovat emailem na backpa@far-cry.cz

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 zamyšlení nad “První gameplay záběry