Far Cry 4 – Jak přivolat žoldnéře


Další novinkou ve Far Cry 4 je možnost přivolat si na pomoc žoldnéře ze Zlaté stezky. Důležité je, abyste měli k dispozici žoldnéřské žetony. Ty si můžete koupit nebo získat za plnění některých vedlejších misí. Přivolat si můžete pouze jednoho žoldnéře. Dalšího až po smrti toho předchozího.

Přivolat jej můžete hned dvěma způsoby – pomocí foťáku nebo výběrem volby v nabídce po stisku klávesy „V„. Preferuji volbu pomoci fotoaparátu. Při použití fotoaparátu máte buď oranžový, nebo modrý středový křížek. Pokuď svítí křížek oranžově, znamená to, že na toto místo žoldnéře nemůžete přivolat, pokuď je modrý, můžete na toto místo přivolat žoldnéře. Řádkovač

RYCHLÁ NAVIGACE

  1. Klávesa V – přivolání žoldnéře.
  2. Fotoaparát – Přivolání žoldnéře a vyslání na na vámi zvolené místo.
  3. Fotoaparát: Oranžový křížek – Na toto místo nelze přivolat žoldnéře.
  4. Fotoaparát: Modrý křížek – Na toto místo lze přivolat žoldnéře.

Řádkovač

Pomocí klávesy „V“ poté můžete udělit žoldnéři příkaz „Zůstaň tu„. Po tomto rozkaze tedy bude čekat na místě, než si jej povoláte zpět. Co se týče ovládání pohybu žoldnéře, tak to se provádí pomoci fotoaparátu. Po tom, co žoldnéř dorazil na místo, stačí použít foťák a namířit sním na místo, kam chcete, aby žoldnéř šel a stiskem klávesy „G“ jej na to místo vyšlete. Viz video.