Instalace zálohy Far Cry 4 na Windows 10


Při reinstalaci sytému máte dvě možnosti – buď si Far Cry 4 nainstalujete celou znovu a za předpokladu, že máte i Season pass poté stáhnete cca 7GB aktualizací, nebo si vytvoříte zálohu Far Cry 4 a tu použijete v novém systému. Toto se týká reinstalace systému, pouhý upgrade zachová všechny programy.

ZÁLOHA

Pokuď jste si zvolili druhou možnost (např. pomalé připojení, limit FUP atd), tak postupujte následovně:

 1. Zazálohujte si složku Ubisoft, kterou najdete v C:\Program Files (x86)\ , např. na fleshku nebo jiný disk. Ve složce Ubisoft se nachází složka Ubisoft Game Launcher a FarCry 4.
 2. Proveďte čistou instalaci nového systému, např. Windows 10.
 3. Po instalaci systému si složku Ubisoft zkopírujte zpět do C:\Program Files (x86)\, popř. do jakékoliv jiné složky v počítači.
 4. Poté si otevřete složku C:\Program Files (x86)\Ubisoft\FarCry 4\Support\Software.
 5. V ní vyhledejte složku DirectX a v této složce aplikaci DXSETUP.exe a nainstalujte ji. Během instalace můžete být vyzvání k instalaci .NET Frameworku, tu potvrďte.
 6. Nainstalujte si Uplay a přihlaste se pod svým účtem.
 7. Vyberte položku Moje hry>Vyberte Far Cry 4.
 8. Zobrazí se okno s hlášením, že hru nelze spustit a vyzváním, ať vyberete umístění Far Cry 4. Vyberte tedy umístění hry, např. C:\Program Files (x86)\Ubisoft\FarCry 4.
 9. U nabídky HRÁT poté klikněte na trojúhelníček a z nabídky zvolte Ověřování souborů.
 10. Po spuštění hry se může zobrazit nabídka o instalací DirectX a .NET Frameworku, nechte instalace proběhnout.
 11. Užívejte si Far Cry 4 na novém systému.

Některé body postupu se můžou trochu lišit, ale nic se neděje, na konci půjde hra spustit 🙂 A pokuď ne, tak jste něco přehlédli.

Pokuď chcete jenom nahradit stávající save game, stačí jenom vypnout připojení k internetu a ve složce „C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\savegames\nějaké dlouhé číslo\420“ nahradit stávající soubory. Spustit Far Cry 4 (stále bez netu), ve hře potom kliknout na „Uložit hru“ a vypnout hru. Při následném spuštění spuštění, už s internetem, zvolit, že chcete použít soubory z disku.


O BackPa

Jsem fanoušek herní série Far Cry již od prvního dílu. Stále si stojím za tím, že nejlepší multiplayer má první díl! Jsem také vlastníkem a hlavním redaktorem tohoto webu. V případě nějakého dotazu mě můžete kontaktovat emailem na backpa@far-cry.cz

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 zamyšlení nad “Instalace zálohy Far Cry 4 na Windows 10

 • Jan Fišer

  Dobrý den prosím Vás o pomoc.
  zakoupil jsem si FARCRY4 Ubisoft EXCLUCIVE. po instalaci 3 DVD a stažení 3GB z netu a vytvoření Uplay mi hází PC chybu
  Hru se nepodařlo spustit. Zkontrolujte zda byla správně nainstalována…..
  Tato hláška naskakuje I při zapnutí přes Uplay.

  Prosím moc za radu. díky Honza

  • BackPa Autor příspěvku

   Zdravím, pro spuštění Far Cry 4 je potřeba mít 4jádrový procesor a 64bit Windows, jinak to dělá Vámi popisované + nejlépe hrát s posledním patchem, ale hra se patchuje sama přes Uplay, takže by měla být aktuální.