Na Kyratu se dočkáme mlhy, sněžení, laviny, ale už ne deště. Co se týče Himalájí, tak ty budou dostupné pouze tehdy, vyžaduje-li to příbeh - Far Cry 4.

KYRAT | 6.10.2014 | BackPa


Co všechno Vás čeká na Kyratu?

Kyrat je dechberoucí, ale životu nebezpečné místo v oblasti Himalájí, kterému vládne samozvaný, despotický král Pagan Min. Terén je členítý a dělen do několika úrovní - od plání, přes zalesněné plochy, až po zasněžené vrcholky hor. Vyskytují se zde různá zvířata, např. Leopardi, Nosorožci, Sloni, Černí orli, Medojedi kapští, kozy, slepice a mnoho dalších zvířat.
Kyrat je živoucí krajina a můžete si být jistí, že pokaždé, když půjdete lovit, aby jste měli materiál k výrobě věcí (sumky na granáty, opasky na zbraně, peněženky, batohy atd.), tak budete loveni i Vy nějakou zvěří.
Můžete prozkoumávat Kyrat v gyrokoptéře (Virník) a při seskoku budete plachtit pomocí wingsuitu nebo můžete použít padák.
Můžete si i osedlat Slona - k ovládání Slona potřebujete zkušenosti, které získáte plněním úkolů. Se Slonem můžete utíkat, nebo si pomalu pochodovat. V případě potřeby můžete z jeho hřbetu střílet nepřátelé a použít Slona i jako zbraň, kdy oběť ušlape, nebo zabije chobotem.
V Kyratu jsou různé druhy zbraní - od pistolí po minomety. Na stanovištích budou volně položené zbraně, které můžete použít. Během hry se dostanete i k vystřelovacímu háku, díky kterému můžete vylézt na různá skaliska a kopce, kde by jste se jinak nedostali.
Na horách Vás může zasypat lavina, budete mít k dispozici sněžné skůtry, budete potřebovat kyslíkovou masky, aby jste se neudusili ve vysokých výškách. Rozloha bude víceméně stejná, jako Rook Island.

EDIT:Co se týče počasí, tak na Kyratu můžete zažít sněžení nebo mlhu, ale povětšinou bude hezké, slunečné počasí. Čeho se ale nedočkáte je déšť. Proč? Protože tam prostě nebude. Střídání noci a dne je samozřejmostí a bude fungovat na principu z Far Cry 3, tedy automatické střídání bez možnosti jít si zdřímnout a probudit se ve Vámi určenou dobu, jak tomu bylo ve Far Cry 2.
Himaláje nebudou volně dostupné, dostanete se na ně pouze, pokuď to bude vyžadovat příběh ve hře. Takže pokuď si jich chcete užít, využijte volného času v misích odehrávajících se na nich. Je to docela škoda, protože Himaláje jsou jedním z lákadel hry.

COOP a Guns for Hire

 • V kooperaci nyní budete moct hrát pouze 2. Nebude vypadat, tak jak ho známe z FarCry 3, kdy COOP měl vlastní příběh, ale budete společně prozkoumávat Kyrat a můžete společně i zabírat stanoviště, za což získáváte zkušenosti. Pokuď jste vlastníky PlayStation 3 nebo PlayStation 4, tak získáte 10 klíčů do hry, které můžete poslat svým známým, když nemají zakoupenou originálku. Po aktivaci klíče může uživatel stáhnout upravený instalační balíček Far Cry 4, který mu umožní prozkoumávat Kyrat a hrát COOP. Upravená hra ale nebude obsahovat mise a bude omezena 2 hodinovým časovým intervalem.
 • Guns for Hire: O co že se jedná? Jedná se o možnost přivolat si členy Zlaté stezky (Golden patch), aby Vám pomohli s nepřátely.

  Shangri-Là

 • Kyrat má bohatou mytologii. Shangri-La je legendární místo, které lidé vyhledávali s naději, že tam budou osvícení. Je prezentována jako paralelní a esoterický (přístupný pouze zasvěceným) vesmír, kde budete překonávat hranice své vlastní mysli a kde žijou legendy. Potkáte tam několik mýtických nepřátel, kteří budou mít překvapivé chování (nadpřirozené schopnosti). V Shangri-Le budete mít ale i spojence, Bilého tygra, ochránce Shangri-Ly. Tygr Vás může ochraňovat proti všem nepřátelům, kteří na Vás útočí, nebo můžete vybrat nepřátelé, na které má Tygr útočit. Na tomto místě budete mít i Shangri-La luk, který vám umožní spomalit čas. Ten bude k dispozicí po odemknutí dovednosti.

 • Počet zobrazení: 5654.

  
  

  VYHLEDÁVÁNÍ NA WEBU

  Web s informacemi o herní sérii Far Cry – Far-Cry.cz
  TOPlist
  počítadlo.abz.cz

  Web zaměřený na herní sérii Far Cry, aktuálně na Far Cry 4, včetně návodů. Autorem je BackPa.

  Odkazy: www.farcry3.cz; www.farcry2.cz; www.farcry.cz; Modifikace FC; Farcryrozhled
  Další weby s tématikou Far Cry 4 : FARCRYS.CZ
  Oficiální stránka v EN jazyce: farcry4.com
  Ostatní weby: Modtut.net

  Locations of Site Visitors
   Google+
    FaceBook
   Twitter
   YouTube
  E-mail
  Pokuď máte zájem, přidejte se do skupiny na Facebooku - Far Cry 4 CZ/SK. Najdete tam obsah, který na webu není, např. screeny, nějaké krátké útržky informací, které nejsou na článek atd. Díky.