Zhodnocení DLC – Vaas: Insanity

Zhodnocení DLC – Vaas: Insanity

18. 11. 2021 0 Od BackPa

16. Listopadu 2021 vyšlo první „příběhové“ DLC s názvem Vaas: Insanity pro Far Cry 6. V tomto DLC si zahrajete za Vaase, jednoho a zároveň nejoblíbenějšího záporáka z Far Cry 3.

Pokuď se ptáte, proč mám slovíčko příběhové v uvozovkách, tak je to z důvodu, že příběhu v tomto DLC moc není. Prakticky příběhové části jsou rozděleny do holografických sekvencí, kdy se vám při plnění nějakého úkolu ukáže část rozhovoru Vaase a Citry, jeho sestry.

Z tohoto DLC se toho dalo po příběhové stránce dostat opravdu hodně. Takhle jsme dostali jenom pár střípků z Vaasovy minulosti ve zvláštní formě. Neříkám že to byl úplně špatný nápad, ale klasické cutscény by byly lepší volbou.
Potěší, že Vaas má původní dabing, jehož se opět ujal Michael Mando.

Co se týče náplně tohoto DLC, tak to jede v zajetých Far Cry kolejích – Příběh začíná cutscénou s Vaasovou smrti ve Far Cry 3, poté vám hra vysvětlí základní principy a vpustí vás do otevřeného světa. Velikost ostrova je příměřeně velká. Na ostrově poté plníte úkoly, za jejichž splnění získáváte nové zbraně nebo kusy Kukri – mačety z Far Cry 3.
Kukri je rozlámaná na 3 části a ty musíte na ostrově najít. A právě během těchto misí se dozvídáte nejvíce z Vaasovy minulosti. Tyto mise zároveň patří k těm nejlepším v tomto DLC.

Hra vás do herního prostředí hodí pouze s pistolí a je čistě na vás, jakou zbraň si obstaráte. Zbraně se zde nekupují, ale musíte si je vystřílet. Po světě se nachází několik truhel se zbraněmi. Pokuď chcete zbraň získat, musíte nejdřív zabít určitý počet nepřátel a otevřít truhlu v místě úkolu. Mezi zbraněmi najdete Luk, granátomet, samopaly i kulomet. Ze začátku vám můžou nepřátele zatápět, ale jakmile si pořídíte nějaké lepší zbraně, počáteční mise už vám nebudou dělat větší problémy. Zbraně si poté můžete, spíše symbolicky, vylepšit, např. lepší optikou.

Pokuď ale umřete, o zbraně příjdete a budete si je muset v obchodě znovu koupit. Při smrti nepříjdete jenom o zbraně, ale i o nějaké peníze a další vylepšení pro Vaase nebo zbraně. Proto doporučuji si co nejdříve odemknout co nejvíce slotů na schopnosti, jelikož ty vám sice zmizí, ale počet slotů zůstane. Schopnosti si můžete koupit v obchodě, ale taky padají z truhel nebo zabitých nepřátel. Jsou ve tvaru srdce. Lidského srdce. Ne všechny schopnosti se vám budou vždy hodit a tak ty nepotřebné máte možnost prodat.

Bohužel, ale toto DLC sráží dolů i to, že je to čistě ve stylu – dojdi na místo určení, vystřílej to tam, vyzvedni si odměnu. Neočekávejte cutscény, ty v tomto DLC prakticky nejsou. Naopak se mi líbilo zpracování herního světa – výchozí základna je totožná s tou Vaasovou, kterou známe z Far Cry 3. Je pěkně barevná a v HDR vypadá opravdu nádherně. Zbytek světa je poté již slabší, ale stále hezký na pohled, jak už u Ubisoftích her bývá zvykem.

Herní doba pote závisí na tom, kolik vedlejších úkolů budete plnit. Můžete jet pouze hlavní mise, ve kterých hledáte kusy mačety, nebo si např. obstarávat i zbraně. Poté se herní doba natáhne na cca 5 hodin.

První DLC, leč je zábavné a hraje se dobře, mě zklamalo. Čekal jsem od toho něco víc. Hlavně víc příběhu.

Gameplay z DLC Vaas: Insanity