Recenze Far Cry 4 Útěk z Durgeshe + gameplay


DLC Útěk z věznice Durgesh bylo vydáno 14. Ledna 2015 na Xbox, PC a Playstation. Je součásti Season passu pro Far Cry 4.

V tomto DLC je prostor pohybu zůžen pouze na severní část Kyratu. Hlavním úkolem je dostat se do ústupové oblasti (extrační bod), na což máte 30 minut, kde poté musíte uchránit vrtulník po dobu 10 minut před Yumininými věrnými vojáky. Inu, 30 minut je výchozích, bonusové minuty poté dostáváte za plnění karmických událostí, ničení plakátů, dobývání různých stanovišť nebo pevnosti, ničení Propagandistických center, popř. plnění úkolu Oko za oko, Zničení konvoje Yuminy zloby, Záchrana rukojmí. Ale ani tak nemáte času nazbyt a musíte si pospíšit, stanoviště jsou rozsetá po celé severní části mapy a chvíli to trvá, než se dostanete od jednoho k druhému. Naopak za zabití civilisty nebo spojence se Vám čas ubere.

Začínat budete beze zbraně a během útěku k extračnímu bodu si musíte nějaké najít, popř. odemknout si nové dovednosti a vypořádat se s vojáky, na které po cestě narazíte. Výhodou je, že po smrti Vám zbraně zůstavají, to samé platí o již naučených dovednostech nebo baťůžcích na náboje a zbraně. Doporučuji hned neseskákavat z věže, ale jít dolů po schodech, ve věži je totiž v nižšších patrech mrtvý voják Zlaté stezky a vedle něj leží pistole/revolver a neprůstřelná vesta

Za získané stanoviště nebo úspěšně splněný vedlejší úkol se Vám přidá 5 minut k dobru. Za zničený plakát a karmický úkol poté minuta a něco. Za roztočení modlitebního mlýnku poté 2 minuty.

Hrajte s kamarádem v kooperaci

Útěk z Durgeshe je připraven pro kooperaci, tedy na pomoc si můžete přivolat nějakého kamaráda, který poté bude hrát za postavu Hurka. Rozhodně doporučuji kooperaci, pokuď hrajete sami, tak je to fakt o nervy, ale ne nemožné projet toto DLC.

Zvyšte své šance na přežití prohledáváním okolí

Pokuď totiž padnete, vrátíte se zpět do veže, ve které jste se probudili, stanovište a vedlejší úkoly budou resetována, ale získané zkušenosti a karmu to neovlivní, ty zůstávají. Co se bohužel resetuje, jsou získané odměny za splnění vedlejšího úkolu formou stacionárních zbraní, výbušných sudů, pomocníků atd. v extračním bodě, což docela zamrzí, když splnění všech těch vylepšení zabere relativně dost času a pak třeba zemřete při nějaké karmické události nebo po napadení zvířetem, popř. musíte z nějakého důvodu ukončit hru a tedy vedlejší úkoly absolvovat znovu. V ústupovém bodě rozhodně nedoporušuji kempit, je to totiž skoro jistá smrt nebo zničení vrtulníku, chcete li přežít, pohybujte se po něm a dlouho se nezdržujte na jednom místě.
Rozhodně, než se rozhodnete pro nějaké obtížnější stanoviště, popř. pevnost Gulag Rajgad, najděte si nějakou zbraň s tlumičem, zvyšte počet slotů zdraví a sbírejte zelené rostliny, léčivé injekce totiž budete potřebovat často, jelikož u Escape from Durgesh – Útěk z Durgeshe nelze měnit obtížnost.
V herním světě se vyskytují různé skrýše zbraní, munice a lékarniček, prohlédávejte tedy všechny budovy, na které narazíte.

Porovnejte svůj výsledek s ostatními

Můžete hrát také v online režimu, kde si můžete porovnat svoje skóre s ostatními hráči. Já ale doporučuji hrát offline, jelikož Ubisoftu často padá spojení a když Vám to vyhodí hlášku o ztrátě spojení po hodině hraní, při plnění posledního vedlejšího úkolu a vy tak musíte začít znovu, viz výše.

 

Zabírat stanoviště se oplatí

Stanoviště se poté dělí na:
Zbraňové – Zde získáte munici a zbraně, stanoviště jsou rozdělena na se silnými anebo mocnými zbraněmi. Mocné zbraně se nachází v Gulagu Rajgad. Zbraně jsou poté v hlavní budově.

Gulag Rajgad

Dovednostní – Zde získáte dovednostní body, za které se poté můžete naučit nové dovednosti Tygra a Slona. Jedná se o ty samé dovednosti, které jsou v klasické kampani, nepotřebé (jako peníze navíc atd.) jsou neaktivní. Dovedostní žetony získáte v hlavní budově po otevření bedny.

Výrobní – Zde získáte kůže, za které si můžete vyrobit vylepšení pro baťůky, toulec, obal na inkjekce, pouzdro na zbraně a munici. Kůže získáte v hlavní budově po otevření bedny. Samozřejmě kůže můžete získávat i lovem zvěře.

Získejte výhody při plnění vedlejších úkolů

Vedlejší úkoly Vám poté přidají nějaké „pomůcky“ do místa ústupu. Všechno to jsou úkoly nabízené Pagan Minem. Rozhodně doporučuji si takhle získat na místo ústupu klece se zvířaty, pomocníky a výbušné barely, poté už je to docela lehké projet i bez kamaráda.

Jmenovitě to jsou :

Propagandistické centrum – Yuma schválně vytiskla plakáty se špatně napsaným Paganovým jménem a Vy musíte zajistit, ať se tyto propagandistické materiály nedostanou na veřejnost + musíte zničit celé centrum jako výstrahu pro ostatní. Zničit musíte auto s megafony na střeše, bedny s plakáty, plakáty na stěnách, počítače, tiskárny a vysílací věž. Za odměnu dostanete klece se zvířaty na místě ústupu.

Zneškodnění bomby – Yuma se snaží zničit rozhlasovou síť Pagan Mina, musíte tedy zabránit vojákům, aby vyhodili do povětří zvonici a nenechte se odhalit. Při odhalení vojáci aktivují bomby a Vy tak máte značně omezený čas na jejich deaktivaci. V tomto úkolu vojáci budou mít i vzdušnou podporu, doporučuji si tedy vzít nějaký granátomet, popř. mít dobrou mušku při hazení granátů nebo molotovů. Za odměnu budete na ústupovém místě mít výbušná zařízení a výbušné sudy.

Oko za oko – Musíte zabít tři velitele pomocí nože (nezáleží, jestli použijete vrhací nebo kukri). Odměnou Vám budou gyrokoptéry v herním světě, pro rychlejší cestování, munice, lékarničky a osobní zbroj na místě ústupu.

Záchrana rukojmí – Vojáci vzali rukojmí, i když jim Pagan Min jasně nařídil žádné rukojmí! Zabte tedy vojáky a osvoboďte zajatce jako varování ostatním, že krále se musí poslouchat! Vaše odměna budou vojáci Zlaté stezky, které si můžete přivolat na pomoc v ústupové oblasti.

Yumina zloba – Jeden z Minových poddůstojníků se přidal k Yumě a přemluvil k tomu i své vojáky. Právě se snaží uniknout na lodich a člunech, zničte je. Na místě ústupu budete mít k dispozici minomet a stacionární zbraně.

Yalungova maska – Za zničení Yalungovy masky získáte žoldnéřské žetony, za které si můžete přivolal na pomoc vojáky Zlaté stezky.

Finální boj

A na závěr přidávám ještě gameplay z finální bitvy o vrtulník, jediné cesty z tohoto místa.


O BackPa

Jsem fanoušek herní série Far Cry již od prvního dílu. Stále si stojím za tím, že nejlepší multiplayer má první díl! Jsem také vlastníkem a hlavním redaktorem tohoto webu. V případě nějakého dotazu mě můžete kontaktovat emailem na backpa@far-cry.cz

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.